Temel Hasta olursa

Temel akciğer kanseri olmuş. doktorlar iki aydan daha fazla yaşaman mucize olur demişler ve ümitsiz olduğu için tedaviye de son vermişler.

Öleceğini anlayan Temel , bütün eşiyle dostuyla helalleşmeye karar vermiş. Fakat bizim Temel gördüğü herkese kendisinin aıds hastalığına yakalandığını ve iki ay içinde öleceğini anlatıyor ve haklarını helal etmerini istiyormuş. tabii bunu duyanlar Temel’e helallik veriyorlarmış ama bir yandan da elini bile son bir defa sıkıp, kucaklaşmaktan kaçınıyorlarmış.

Temel’in en iyi arkadaşı Dursun Temel’in bu yaptığını duyunca sormuş:– yav Temel, anladık sen kanser oldun ölecen, neden millete aıds oldum diyon, bak herkesi bir korku sardı, demiş.

Temel;

– yav Tursun, öyle de ölecez böyle de ölecez, bari karıyı sağlama alalım

BONUS FIKRA

Temel’ in karisi hasta, teshis koyamiyorlar, tomografi cekilmesine karar veriliyor, karisi scanning odasina aliniyor, Temel’ e “Sen kapida bekle!” diyorlar. Hasta boylu boyunca cihazin altina uzatiliyor, her sey hazir, fakat, cekimi yapacak asistan bir turlu scan aletini bulamiyor ve ofke ile bagiriyor, “Bunun scani nerede?” Temel paldir kuldur odaya daliyor, “Burdayim doktor bey!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir