Milyoner Kadın

Amerikalı milyoner bir bayan,genç ve yakışıklı avukatını yanına çağırır ve der ki: ”
Artık yetmiş yaşına geldim ve biliyorum ki artık bu dünyada misafirim. Bugün yarın demeye kalmaz ruhu teslim ederiz… Onun içindir ki sana vasiyetimi yazdırmak istiyorum Avukatı da; ”
Tabi hanimefendi…”, diyerek hemen kağıt ve kaleme sarılır. Kadın başlar saymaya… ”
Benim bildiğin gibi hiç kimsem yok bugüne kadar hep tekbaşıma mücadele ettim ve çalışmaktan ince işlere bile zamanım olmadı..Kendimi bildim bileli iş hayatının içindeyim. Sadece iki dileyim olacak.. Biliyorsun servetimin tamamı 100 milyon dolar… Bana öldüğümde 99 milyon dolar harcanarak şöyle görkemli bir cenaze töreni hazırlansın ve yapilsin ki;benden sonra ülke bunu günlerce konuşsun…” der… Avukat: ”
Evet efendim anladım, der ve ”
Ikinci dileğiniz ne ” diye sorar. Yaşlı ve zengin kadın biraz utanarak biraz da sıkılarak genç ve yakışıklı avukatına,: ”
Bugüne kadar hiçkimseyle beraber olmadım , der. Dediğim gibi bugün yarın göçüp gideceğim bu fani dünyadan…Bu zevki tatmadan ayrılmak istemiyorum ve benimle iş tutmayı kabul edecek kişiye de geri kalan 1 milyon doları vereceğim der. Avukatın gözleri açılır ve ”
Anladım efendim, diyerek kendisine bu konuda yardımcı olabileceğini söyler. Avukat akşam eve geldiginde kara kara düşünmektedir…Karısı birşeyler olduğunu anlamıştır ve konuyu kocasının açmasını bekler..En sonunda adam karısına açılır ve o günkü yaşlı milyonerle aralarında geçen konuşmayı anlatır… Eşi de 1 milyon dolara bu işi yapacak birilerini bulabileceğini söyler ve bunu problem yapmamasını ister…Avukat en sonunda ağzındaki baklayı çıkarır ve:
– Hayatım biliyorsun bugünlerde benim de işlerim pek yolunda gitmiyor ve 1milyon dolar da çok iyi para hani diyorum eğer sen de kabul edersen bir kereden birsey olmaz… Hem ihtiyarin hayrını alırız hem de iyi bir para kazanmış oluruz ne dersin diye sorar…Genç kadın biraz düşündükten sonra; ”
Haklısın hayatım zaten yolun sonuna gelmiş durumda hem 1 milyon dolar da çok iyi para bence bir mahsuru yok der….Genç avukat gelişmelerden son derece memnun ve sabahı zor eder doğru yaşlı milyonerin yanına… ”
Efendim,..” der. “Eğer sizin için de bir sakıncası yoksa 1 milyon dolarlık vasiyetinizi yerine getirmek için talibim.. Zaten milyoner bakirenin arayıp da bulamadığı bir olay. .. ”
Peki o zaman yarın sabah saat 10:00 da malikaneye gelirsin ve bu işi bitiririz der… Akşam avukat son derece neşeli evine gider ve eşine milyoner kadını razı ettiğini ertesi gün bu iş için saat on ‘ da evine gideceğini söyler.. Eşi de; ”
Peki o zaman yarın seni ben bırakırım tahmini yarım saat sürse ben seni 10:30 gibi yine oradan alırım,..” diyerek anlaşırlar…Aynen planlandığı gibi ertesi sabah kadın avukatı malikaneye 10 da bırakır ve gider..10:30 civarında evin önüne gelir ve beklemeye başlar… Evde hiç kıpırtı yoktur.. ”
Neyse,..” der kadın..” on dakika uzayabilir önemli değil diye…” düşünür… Saat 11 ‘ e doğru artık dayanamaz ve başlar dit dit kornaya basmaya…Evden hala ses yok.. Birkaç dakika sonra tekrar dit dit…Gene git yok…. Artık kadın iyice sinirlenmeye başlar ve hiç aralıksız kornaya başar…..””…..Daaaaaattttttt !!!!! daaaatttttt…!!!!!!….” Derken pencereden yarı çıplak vaziyetde genç avukat çıkar ve eşine seslenir; ”
Sevgilim sen bugün git..Benim ne zaman geleceğim belli değil…Kadın fikrini değiştirdi cenazemi belediye kaldırsın diyoooor….”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir