Ahıra Çağır

Köyün birinde bir çoban ve çokta güzel bir karisi varmis. Köyden biri devamli kariya asilirmis. Kari da devamli adami reddedermis. Birgün dayanamayip kocasina her seyi anlatmis. Kocasida yarin aksam onu ahira çagirmasini söylemis.
Kadin adama haber göndererek yarin aksam koyunlar otlaktan gelince ahira gelimesini söylemis. Ertesi gün çoban koyunlari otlaktan getirip ahira koymus. Adam gizlice ahira girer ve süt sagmakta olan kadini ellemeye baslar ve bu arada pantolonunu da çikarir.

Tam bu sirada ahirin kapisi açilir ve kadinin kocasi ahira girer. Kadin adama eyvah kocam geldi bizi yakalarsa öldürür der ve kenarda duran koyun postunun altina girmesini ve koyunlar gibi durmasini söyler. Adam çaresiz yari çiplak postun altina girer ve koyunlarin arasina dalar ve koyun gibi gibi domalarak durur.
Çoban karisina seni ahirda yapmak istiyorum der kadinda olmaz der. Çoban o zaman ben bir koyun becereyim der. Koyunlar arasinda duran adami bulur ve onu düzer. Adam korkusundan sesini çikaramaz.
Aradan zaman geçer ve çoban yine karisini öpmeye çalisir. Karisi olmaz der. Çoban ben bir koyun daha becereyim der. Koyunlarin arasinda gezerek postun altinda koyun gibi duran Adami bulur ve yine düzer.
Yarim saat sonra çoban karisina seni ahirda düzeyim der. Kadin bu aksam sana vermeyecegim der.,

Çoban ben bir koyun daha becereyim der ve adami koyunlarin arasinda bulur ve tam düzecekken adam kalkarak postu çikarir ahirin tabanina vurur ve eliyle koyunlari isaret ederek :
-“Ulan bu ahirda benden baska koyun yok mu?”

BONUS FIKRA

Temel Fransa’ya Giderse

Temel Fransa’ya gezmeye gider. Bir hafta sonra Temel Trabzon’a döner Arkadaşları Temel’e:

– “Sen Fransızca bilmezdun Fransa’da çok zorlandin mi?” der. Temel bir hayli ciddi bir şekilde arkadaşlarına cevap verir:

– “Olur mu ben hiç zorlanmadum, asıl Fransizlar zorlandu.

BİZİM Kİ

Dul bir adamla dul bir kadın evlenirler..Bunların önceki evliliklerinden birer çocuğu vardır..Evlendikten sonra bir çocukları olur..Çocuklar bir gün bahçede oynarlarken kavgaya tutuşurlar..Evin penceresinden durumu farkeden hanım eşine bağırır.

– Bey çabuk gel, çocuklar kavga ediyor.

Adam seslenmiş:

– Kimle kim kavga ediyor?

Kadın cevap vermiş:

– Seninki ile benimki bir olmuş bizimkini dövüyorlar.

Temel’ in oğluna karne tepkisi

Temel’ in oğlu Cemal, yıl sonunda karnesini alıp babasına getirmiş. Temel karneyi alıp incelemeye başlamış, bakmış ki sol taraftaki Matematik, Tarih, Fizik, Biyoloji ders notlarının hepsi zayıf.

Karnenin bir de sağ tarafına bakmış ki, Arkadaşları ile ilişkileri 5, Temizlik 5, Ağız ve diş sağlığı 5… Bunu gören Temel karısı Fadime’ ye dönerek;

– Fadime göreymisin, şu öğretmene bak. Benim öğrettiklerimin hepsi 5, onun öğrettiklerinin hepsi zayıftır da.

2

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir